“Mis on inimene?”

Ühtekuuluvuskontsert “Mis on inimene?”

Kutsume Teid osa saama kontsert-mõtisklusest “Mis on inimene?”.

“On nii, et üks lihtsalt vaatab, aga teine näeb. Päriselt. Silmad ei tee kedagi nägijaks, ega kõrvad kuuljaks. Sest südamel pole vaja silmi, et näha, ega kõrvu, et päriselt kuulda.” (L. Räpp)

“Soovime, et kõik inimesed saaksid osa meie kultuuri tüvitekstidest – eesti koorimuusikast ja luulest. Palju on inimesi, kelle nägemine, liikumine või kuulmine on piiratud nende erivajaduse tõttu. Palju on ka kultuuri loojaid ja korraldajaid, kel puuduvad teadmised ja oskused, kuidas luua nendele inimestele tingimused kultuuris osalemiseks.
Oma projektiga kinnitame seda, et maailma muutmine algab ikka iseendast ja mittetulundusühingud suudavad koostöös teha tohutult suure sammu parema tuleviku poole.” (E. Tuul, kontserdi kunstiline juht).

Kontsert toimub 3. detsembril kell 17:00 Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) aulas.

Kui teil on sõpru ja tuttavaid kellel on nägemis-, kuulmis-, intellekti- või liikumispuue, võite selle kutse julgelt neile edastada.

Nendel, kes soovivad kirjutustõlget, palume kohal olla 15 minutit varem selleks, et kontrollida kõrvaklappe ning saada esmane kirjeldus.

Kellel on liikumisega raskusi, soovitame siseneda energeetikamajast, kust pääseb liftiga aula korrusele. Lisainfo leiate lehe lõppu lingitud ligipääsetavuse juhendist ja skeemist.

Kontserdi info Facebookis: Ühtekuuluvuskontsert “Mis on inimene?”

 Viipekeelne pressiteade

Kontserdi kogemiseks

 

Ülekande lingid:

Kontserdi kava:

 

Meediakajastused

 

 

Liikumisskeem

 

Meie soov on teha kontsert ligipääsetavaks kõikidele puuetega inimestele. Kui teil on erivajadusi, mille kohta ei ole infot allpool, siis palun võtke ühendust mari.puuram@epikoda.ee

Kõigi kontserdi ajal tekkivate päringutega, sealhulgas tehniliste probleemidega, saab pöörduda vabatahtlike poole, kes teid kontserdi alguses ka tervitavad ning kohtade leidmisega aitavad.

Liikumisskeem – Energeetikamajast sisenedes

Kontserdi toimumiskoht on ligipääsetav ka liikumisabivahenditega. Liikumisabivahendiga tulles on soovitatav siseneda Energeetika õppehoone (NRG) sissepääsu kaudu. Seal on suur ja mugav lift sissepääsu läheduses. Lift on varustatud häälteavitusega ja kuulmislangusega inimese erivajadust arvestava helivõimendussüsteemiga.

Sissepääs Energeetika õppehoone pooltLiikumisskeem – Peahoonest sisenedes

Peahoone sissepääsuni viiv tee on plaaditud, kuid laiade vuugivahede tõttu on ligipääs tagatud neile, kel liikumisega raskusi ei ole. Külalistel, kellel on võimalik kasutada treppe, soovitame siseneda hoonesse ülikooli peauksest, kuid soovi korral on võimalik kasutada ka Energeetikamaja sissepääsu.

Sissepääs peahoone poolt

Garderoob
Peahoone fuajees asub ka valveta garderoob, kuhu on võimalik oma üleriided jätta.

Parkimine ja muu info
Peahoone ja Energeetika õppehoone ees asub suur parkla. Parklas on eraldi märgistatud ka invaparkimiskohad.

Aula
Aula asub 2. korrusel, tee aulani on ligipääsetav ja tähistatud viitadega. Hoone liikumisteedel olevad uksed on kontserdi ajal avatud. Sissepääsu uksed avanevad automaatselt.

Erivajadust arvestavad tualettruumid (WC) asuvad Energeetika õppehoone esimesel korrusel (lifti vastas) ja peahoone esimesel korrusel, kuhu vajadusel liftiga pääseb.

Kontserdil võib olla pimedate juhtkoeri.
Ülikooli sissepääsud on suitsetamise vabad tsoonid.

Ratastoolikohad Saali põrand on ühe tasapinnaline ning arvestatud on ka ratastooli kohtadega. Soovi korral võib valida endale meelepärase koha.

Ettekanded

Olemas on:

  • Kirjutustõlge kuulmislangusega inimestele
  • Kirjeldustõlge vaegnägijatele ja pimedatele
  • Kõik (10) laulu on lihtsa keele tõlkega. Tõlget saab lugeda voldikult või spetsiaalse QR-koodi kaudu
  • Kõik laulud tõlgitakse eesti viipekeelde ja üks esitatavatest lauludest on viipekeelne.

Astma/allergia

Aulas on parkettpõrand. Fuajeed ning koridorid on kivi plaaditud või PVC kattega.
Aula toolid on tekstiilkattega.

Kõik lillekaunistused on allergikute sõbralikud.

Pildil toetajate logod: Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Puuetega Inimeste Koda, Eesti Kultuurkapital, Sotsiaalministeerium

Faili lõpp